1. Ana Sayfa
  2. DİZİ-FİLM
  3. 2021’de ne izledik? 2021’in en iyi filmleri

2021’de ne izledik? 2021’in en iyi filmleri

featured

2021 yılının bitmesine sayılı günler kala hemen her yerde yılın enleriyle dolu listeler karşınıza çıkıyordur. 2021 yılı da tıpkı 2020 gibi pandemi etkisinde geçti. Geçtiğimiz yıl kadar evlere kapanmasak da eskisi kadar da sosyalleşemedik. Eskiden sevdiğimiz en basit aktiviteleri bile yapamadık. O yüzden bu yıl da vaktimizin çoğunu evde televizyon veya bilgisayar başında film, dizi izleyerek geçirdik. Sinema alanında çok verimli olmasa da dijital medya anlamında oldukça verimli bir yıl oldu. Pandeminin etkisiyle yapımlar dijitale kaydı. Bizlerde bu yılın sonuna yaklaşırken sizler için 2021 yılının (bizim için) en iyi yerli ve yabancı filmlerini derledik. Papalagiler bu yıl bunları izledi :)

Önerilen Yazı
Yılbaşı gecesi mutlaka izlemeniz gereken 5 film

2021’in En İyi Filmleri

  1. Kağıttan Hayatlar: Başrolünde ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy’un yer aldığı çok konuşulan Netflix filmi. İstanbul’un fakirleşmiş mahallelerinden birinde yaşayan evsiz çöp toplayıcısı Mehmet, etraftaki evsiz çocuklar için güvenilir bir liman olmuştur. Bir gün 8 yaşında bir çocuğun arkadaşının çöp arabasında saklandığını fark eder. Bunun üzerine çocuğu ailesi ile tekrar bir araya getirmeye karar verir. Netflix film önerileri 2021 listemizde yer alan yapımda Çağatay Ulusoy, Emir Ali Doğrul ve Ersin Arıcı rol alıyor.
  2. Aykut Enişte 2: Başıma bir şey gelmeyecekse bu yıl benim favorim Aykut Enişte 2 filmi oldu. İlkini o zamanlar erkek arkadaşım şimdilerde eşim olan beyefendinin ısrarıyla önyargılı şekilde izleyip deyim yerindeyse pişman olmuştum. Zira ilki kahkahalara boğacak kadar güzel olup sayısız kere izleyince buna da vizyona girer girmez şart olmuştu. İçinde bulunduğumuz kasvetli havadan mı, gülmeye ihtiyacımız olduğundan mıdır bilinmez biz çok güldük. Konusuna gelecek olursak Gülşah ile evlenme arifesinde olan baş karakterimiz Aykut’un, ailenin eski eniştesinin ortaya çıkmasıyla başından geçenleri konu ediniyor. Aykut ve Gülşah’ın düğününe sayılı günler kala ortaya çıkan davetsiz misafir ailedeki tüm dengeleri değiştirir. Çünkü gelen ailenin eski eniştesidir.
  3. Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?: 9 Nisan 2021’de Netflix’te yayınlanan Yılmaz Erdoğan’ın aynı isimli tiyatro oyunundan uyarlanan yerli filmdir. Başrollerinde Ecem Erkek ve Yılmaz Erdoğan yer alıyor. Konusuna gelecek olursak film, doğup büyüdüğü çevreye uyum sağlamaya çalışan, üstün zekâlı bir kadın olan Gülseren’in hayat hikâyesini konu alıyor. 1950-80’li yıllar arası Türkiye’nin geçirdiği siyasi değişimlerle çalkantılı bir hayat sürdüren Gülseren’in ateş böcekleriyle gizemli bir bağı vardır; ancak babası dışında buna kimseyi inandıramamıştır. Aşk ve iş hayatında bir türlü mutlu olamayan Gülseren, ömrü boyunca başından geçenleri günümüzde genç bir YouTubera anlatır.
  4. Kin: Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu üstlendiği Kin Netflix’te 8 Ekim tarihinde yayınlandı. Filmin başrollerinde Yılmaz Erdoğan, Ahmet Mümtaz Taylan ve Cem Yiğit Üzümoğlu yer alıyor. Film dürüstlük abidesi olarak bilinen başkomiser Harun terfi için gün saymasını ve bu sırada kendisini akılalmaz olayların içinde bulmasını anlatıyor. Başkomserin içine düştüğü olaylar onu kin ve nefretle  dolu bir intikam hikayesinin içine sürüklüyor.
  5. Red Notice: İnterpol dünyanın en çok aranan insanlarını yakalamak için kırmızı bülten çıkarır. Bunun üzerine FBI’ın en iyi profil uzmanı John Hartley harekete geçer. Çok kurnaz bir hırsızın peşinde olan John, onu yakalamak için dünyanın en iyi sanat hırsızı ile birlikte çalışmak zorunda kalır. Gönülsüzce birlikte olan ikili, bu süreçte beklenmedik maceralara atılır. En iyi Netflix filmleri 2021 denince hemen akla gelen filmde Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot rol alıyor.
Yorum Yap

Yorum Yap