1. Ana Sayfa
  2. DİZİ-FİLM
  3. Aşk Taktikleri: Klişelerle dolu bir romantik komedi

Aşk Taktikleri: Klişelerle dolu bir romantik komedi

featured

Demet Özdemir ve Şükrü Özyıldız severler tarafından aylardır merakla beklenen Aşk Taktikleri sonunda seyirciyle buluştu. 11 Şubat 2022 tarihinde Netflix’te yayınlanan film uzun süredir izlemeyi özlediğimiz türden bir romantik komedi. Film 60 ülkede top 10 listesinde yer alarak şimdiden inanılmaz bir başarıya imza atmış durumda. Yönetmen koltuğunda Emre Kabakuşak’ın oturduğu romantik komedi Aşk Taktikleri’nin başrollerinde başarılı 2 oyuncu Şükrü Özyıldız ve Demet Özdemir’ yer alıyor. 1 saat 38 dakika süresi olan Aşk Taktikleri çapkın bir reklamcı ile öz güveni yüksek bir blog yazarının sıra dışı taktiklerle yaşadığı aşk oyununu konu alıyor. Film yorumuna geçmeden önce  Demet Özdemir ve Şükrü Özyıldız’ı partner olarak yakıştırdığımı, enerjilerinin seyirciye geçtiğini söylemek isterim. Filmin ilk dakikalarından itibaren bu enerji seyirciye çok güzel şekilde geçiyor. Dikkat spoiler içerir ❗️

Önerilen Yazı
Netflix’te bu ay neler var? Netflix şubat ayı takvimi

YENİ NESİL ASLI-KEREM

Aslı: Ünlü bir markanın moda tasarımcısı ve aynı zamanda ‘Aşk Taktikleri’ isimli bir blog yazarı olarak karşımıza çıkıyor. Yazdığı blogtaki takipçileri ve yakın kız arkadaş grubuna verdiği aşk taktikleri ilgiyle dinleniyor. Erkekleri herkesten iyi ve çok da doğru tanıdığı konusunda ise oldukça iddialı. Öyle ki arkadaş grubundaki kız arkadaşlarından biri terk ediliyor ve Aslı bunu eleştirerek asla başına gelmeyeceğini düşünüyor.

Kerem: Kerem’i ilk sahnesinde bir toplantıda çok istediği bir projenin sunumunda görüyoruz. Bir sonraki sahnede kendi erkek arkadaş grubunda gördüğümüz Kerem oldukça çapkın, ukala ve başarılı bir reklamcı olarak gösteriyor kendini. Öyle ki bir kadına kendini aşık etme konusunda arkadaşlarıyla iddiaya girecek kadar da çapkınlık konusunda master yapmış durumda.

BAY K. İŞ BAŞINDA

Aslı ve Kerem’in ilk tanışması her ikisinin de iddiaları üzerine adeta ava çıktıkları parti gecesinde gerçekleşiyor. Tamamen iddia amaçlı birbirine yaklaşan ikili sonradan olacaklardan habersiz taktiklere başlıyor. Kerem Aslı’ya son derece klişe gelen taktiklerle yaklaşırken Aslı an ve an Bay K. kod adıyla Kerem’le yaşadıklarını blogunda takipçileriyle paylaşıyor. Her ikisinin amacı da belli! Bir diğerini kendine aşık etmek.  Klişelerle dolu serüvenleri böyle başlıyor Aslı ve Kerem’in. Birbirlerinden habersiz gittikleri ortak iş seyahati Kapadokya’da Kerem’in çocukluğuna ve geçmişe dair öğrendikleri Aslı’yı derinden etkileyerek Kerem konusunda içinde bir şeylerin kıpırdamasına neden oluyor. Kerem’in Aslı’ya yaptığı balon sürprizi ise yükseklik korkusu olan Aslı’yı bir hayli yoruyor. Romantik komedi tadını dibine kadar aldığımız sahneler tam da burada başlıyor. Kaçamak bakışlar, mütemadiyen laf sokmalar ancak alttan alta birbiri için çarpan kalpler…

Önerilen Yazı
En İyi 8 Blu Tv Dizisi

KLİŞELERLE DOLU BİR ROMANTİK KOMEDİ

Kapadokya dönüşü Kerem’in Aslı’yı evine yemeğe davet etmesiyle her ikisi için bambaşka bir kapı aralanıyor. Yemekler yeniyor, bahçede romantik yastıklar üzerinde filmler izleniyor ve ta-tamm! Kerem’in yapay sistemiyle yağmur yağıyor. Birbirlerine daha fazla dayanamayan ikili ilk kez orada öpüşüyor ve olanlar oluyor. Ateşli bir seksle sonlanan gece sonrası Aslı filmin başında terkedildiği için teselli ettiği arkadaşına bunları yaşatanın Kerem olduğunu öğreniyor ve Aşk Taktikleri blogundan Kerem’i rezil etmek istiyor. Sosyal medyadan açtığı canlı yayınla Kerem’den aşk itirafı alan Aslı istediğini yapıyor ve Kerem’i herkese rezil ediyor. Ancak bu noktada Kerem’e aşık olduğu için de kendine kızmaktan alıkoyamıyor.

MUTLU SON

Romantik komedi filmlerinin klişe sonları vardır. Çiftler bazı sebeplerden ayrılır ve aşırı romantik şekilde birbirlerinin kıymetini anlayarak kavuşurlar. Filmimiz bu noktada da asla bizi şaşırtmıyor. Kerem rezil olmasının ardından Londra’ya gitmek için uçağa binmişken Aslı ona yetişiyor ve geri döndüğü sırada havalimanı koridorlarında Aslı’yla karşılaşarak birbirlerine ilan-ı aşk ediyorlar. Klişelerle dolu filmimiz son derece klasik bir mutlu sonla bitiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap