1. Ana Sayfa
  2. KİTAP
  3. En popüler 9 sesli kitap uygulaması

En popüler 9 sesli kitap uygulaması

featured

Çocukken masalların büyülü dünyasında hangimiz uykuyla kucaklaşmamışızdır ki. Sesli kitaplar uykuyla barışmanıza yardımcı olabilir. Sizlere çocukken uyuduğunuz o huzurlu uykuları yeniden hissettirebilir. Uygun kitabı ve sesi bulursanız günün yorucu ve stresli benliğinden sıyrılabilir rahatlayabilirsiniz. Sesli kitapların; okuma doğruluğunu arttırma, kelime dağarcığını genişletme, telaffuz öğretme gibi sayabileceğimiz daha pek çok faydası mevcut. Kitap okuma alışkanlığı kazanamıyor ya da bir türlü kitap okuyacak vakit bulamıyorsanız kesinlikle şans vermeniz gereken bir deneyim sesli kitaplar. Ayrıca pek çok platform sadece sesli kitap değil, sesli bir şekilde şiir dinlemenizi ya da bilenler bilir radyo tiyatrosu deneyimlemenizi mümkün kılıyor. Bu sesli dünyaya pek çok sosyal medya platformundan ulaşabilirsiniz. Ya da App Store ya da Google Play gibi yerlerden indirip keşfedebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Sesli kitaplar nasıl oluştu? Sesli kitapların tarihi

Sesli kitapları dinleyebileceğiniz uygulamalar

Storytel: Storytel sesli kitap denilince ilk akla gelen uygulamalardan biridir. Sesli kitaplar hep seninle sloganıyla ortaya çıkan Storytel uygulamasında sesli kitapların dünyasını keşfederek binlerce sesli kitaba ulaşabilirsiniz. Sesli kitapların portatifliğini hemen hemen her kullanıcıya duyuran Storytel denemek isteyenler için ilk 14 gün ücretsiz hizmet sağlıyor. Sonrasında ise ayda sadece 29,99 TL’ye faydalanabileceğiniz bu uygulama taahhüt yok. Çevrimdışı da kullanılabilen bu uygulamaya sesli kitaba mesafeliyseniz mutlaka şans vermelisiniz.

Youtube: Youtube uygulamasında içerik üreten pek çok kanal sesli kitap konusunda da içerikler ortaya çıkarıyor. Aradığınız ve ihtiyacınız olan pek çok kitabın sesli haline Youtube üzerinden kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca Youtube Premium’a sahipseniz tüm bunlara ek reklamsız ara vermeden de kullanmanız mümkün olacaktır.

TRT Dinle: Bir anlatıcı tarafından yüksek sesle okunarak kayda alınan kitaplardan oluşur. İlgi duyduğunuz ve sonradan dinlemek istediğiniz sesli kitapları listenize alarak takip edebilirsiniz. Bu uygulamada listenize aldığınız kitapları ruh halinize göre istediğiniz vakitte dinleyebilirsiniz. İster uyku öncesi, ister yemek yaparken…

Sesli Kitap Arşivi: Sesli Kitap Arşivi görme engellilerin aydınlanabilmesi için binlerce sesli kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmlerini bulabilirsiniz.

Seskit: Seskit bir solukta okunan kitaplara yeni bir soluk getiren bir uygulamadır. Seskit ile tamamen ücretsiz bir şekilde sesli kitap, e-kitap ve podcastleri keşfederek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Seskit uygulamasının diğerlerinden farkı kuşkusuz ücretsiz olmasıdır. İnternet bağlantısı olan her yerden dilediğiniz şekilde dinleyebilirsiniz.

Audible: Her gün milyonlarca kişinin tercih ettiği sesli kitap uygulamaları arasında epey revaçta olan Audible sitesinde ilk 3 kitabı ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz. Audible’de süreç diğer uygulamalara göre biraz daha farklı işliyor. Ücretsiz ilk 3 kitaptan sonra ayda 30 dolara 2 sesli kitap daha indirebiliyorsunuz. Tabi günümüz kur şartlarında bu rakam oldukça fazlaya tekabül ediyor.

Apple Books: Apple’ın kendi cihazları olan İphone, İpad ve Mac booklardan kolayca erişebileceğiniz Apple Books kullanıcılarına oldukça geniş bir sesli kütüphane sunuyor. Her an yanınızdaki cihazınızdan kolayca bu sesli kitaplara ulaşabilir, dilediğiniz yerden dinleyebilirsiniz. App Store üzerinden cihazınıza indireceğiniz Apple Books sayesinde artık kitabımı evde unuttum derdine son. Çünkü kitabınız her an sizinle.

Google Kitaplar: Apple Books’un android şubesi diyebileceğimiz türden bir uygulamadır Google Kitaplar. Google Play Store’dan indirerek (bazı cihazlarda kendiliğinden yüklü oluyor) kullanabilirsiniz. İçerisinde bulunan oldukça zengin kütüphanesi sayesinde dilediğiniz her an istediğiniz kitabın sesli versiyonuna ulaşabilirsiniz.

KitUp: En iyi kitapları 15 dakikada oku veya dinle!’ sloganıyla hareket eden KitUp’ta pek çok kitabın sesli hali mevcut. Ayrıca bu uygulamanın muadillerinden şüphesiz en önemli farkı kitap özetlerini de içinde barındırıyor olmasıdır. Bu sayede vakti olmayanlar yada kitabın tamamını dinlemek istemeyenlere de hitap ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap