1. Ana Sayfa
  2. DİZİ-FİLM
  3. Kısıtlı vakitte izlenebilecek 5 film

Kısıtlı vakitte izlenebilecek 5 film

featured

Zamanımızın son derece kıymetli olduğu günlük koşturmacada akşam olunca bir film açıp öylece dinlenmek istiyoruz. Ancak bazen gün içinde o kadar yoruluyoruz ki 2-2,5 saatlik filmleri izleyecek vakti ve enerjiyi kendimizde bulamıyoruz. Bizler de bu konudan muzdarip olduğumuzdan sizleri anladık ve çözüm yolları aradık. Bu noktada 100 dakika altı olan, bir çırpıda bitebilecek, çok vaktim yok ama film de izlemek istiyorum diyenler için kısıtlı vakitte izlenebilecek 5 film listesi hazırladık. İyi seyirler :)

Önerilen Yazı
2021’in en iyi 10 korku filmi

1.Shiva Baby-78 dakika

Bir komedi olan Shiva Baby, son sınıftaki hayatı hakkında kararsız bir genç olan Danielle’i konu alır. Danielle kendini maddi olarak desteklemek için Max ile, yani deyim yerindeyse sugar dady ile yakınlık kurar. Danielle,  “Shiva”ya katılırken kendini rahatsız edici bir ortamda bulur. Bağları zayıf bir aileyle çevrili ortam, Danielle’in kaygılarını artırır. Danielle’in Max ile ilişkisinde işler iyice sarpa sarar. Bunun üstüne Max, Shiva’ya son derece güzel eşi ve çocuğuyla katılır. Danielle, Max’in evliliği veya bebeği hakkında hiçbir bilgiye sahip değildir. Bu ani darbe onun endişesini arttırır. Max ile olan ilişkisi bir yana dursun, bunlardan daha değerli bir şey bulmak zorunda kalır.

2.REC-78 dakika

Kısıtlı vakitte izlenebilecek 5 film listesi hazırlarken listenin olmazsa olmazı 78 dakika ile REC filmi oldu. REC muhabir Ángela Vidal ve kameramanı Pablo, ‘While You’re Sleeping’ dizisinin son bölümü için Barselona’daki yerel bir itfaiye istasyonunun gece vardiyasını takip etmesini konu alıyor. Sessiz ve olaysız akşamları, bir apartmandan gelen bir aile içi rahatsızlık çağrısıyla kesintiye uğrar. İkili, itfaiyeciler ile olay yerine giderler. Orada, memurlardan birine şiddetle saldıran sıkıntılı bir kadına şahit oluyorlar. Ancak, memuru bir hastaneye tahliye etme girişimlerinde, binanın ordu tarafından sıkı karantina altında kilitlendiğini keşfederler. Bina, etkilenenleri bilinçsiz saldırganlara dönüştüren korkutucu bir virüsün başlangıç kaynağıdır ve hızla yayılmaktadır.

Önerilen Yazı
2021’de ne izledik? 2021’in en iyi filmleri


3.Ernest & Celestine-80 dakika

Fransız-Belçika ortak yapımı animasyon filmi Ernest & Celestine, yan yana yaşayan, birbirinden tamamen korkan iki ayrı toplum olan ayılar ve farelerin kurgusal yaşamlarını araştırıyor. Belçika doğumlu yazar Gabrielle Vincent tarafından yazılan ve resmedilen uzun soluklu kitap serisine dayanan ve arka planda çarpıcı elle boyanmış suluboyalarla canlandırılan Ernest & Celestine, büyük bir ayı ile küçük bir fare arasındaki karşılaşmayı ve olası olmayan dostluğu anlatıyor.

4.Blue Jay-85 dakika

Liseden eski sevgililer Jim ve Amanda 20 yılı aşkın bir süredir birbirlerinden habersizdirler. Fakat dağdaki memleketleri Crestline, California’da tekrar karşılaşırlar. Jim’in annesi vefat etmiştir ve bu yüzden geri dönmüştür. Amanda ise hamile kız kardeşini ziyaret etmektedir. Önce kahve, sonra bira ve jöle üzerine konuşmaya başlarlar. Daha farkına varmadan kendilerini Jim’in annesinin evinde bulurlar. Burada her şey onları geçmişe doğru sarmal bir şekilde geri göndermektedir.

5.Chronicle-90 dakika

Andrew, zor bir hayatı olan sorunlu bir gençtir. Hayat hikayesini videoya çekmeye başlar, ancak bu, işleri tersine çevirmeye yardımcı olmaz. Aksine bu onu daha fazla alay konusu haline getirir ve daha fazla zorbalığa maruz kalır. Bir partide, Andrew’un kuzeni Matt ve okulda popüler bir çocuk olan Steve, Andrew’dan ormanda buldukları bir şeyi videoya çekmesini isterler. İçinden tuhaf sesler gelen bir delik bulurlar ve kayda almaya başlarlar. İçeri girdiklerinde mavi, parlayan ve görünüşte insan kaynaklı olmayan bir şey bulurlar. Bu insan olmayan şey onlara birtakım güçler bahşeder. Fakat bu güçlerle gençlerin karanlık tarafları ortaya çıkmaya başlar.

Yorum Yap

Yorum Yap