1. Ana Sayfa
  2. DİZİ-FİLM
  3. Netflix’te bu ay neler var? Netflix ocak ayı takvimi

Netflix’te bu ay neler var? Netflix ocak ayı takvimi

featured

Dijital dizi ve film platformları arasında şüphesiz en popüler ve en çok kullanılan uygulama olan Netflix her geçen gün portföyünü genişleterek yeni dizi, film ve belgeselleri izleyicisiyle buluşturuyor. 2022 yılına yeni girdiğimiz şu günlerde Netflix’e pek çok yeni içeriğin yüklenmesi bekleniyor. Netflix ocak ayı takvimi yayınlandı. İşte Ocak ayında Netflix’e gelecek dizi ve filmler…

Önerilen Yazı
6-7 Eylül Olaylarında Neler Oldu?

1.Kulüp: 6 Ocak tarihinde yayına girecek olan Kulüp 2.kısım 4 bölümden oluşuyor. İlk kısmı 6 bölüm olarak 5 kasımda izleyiciyle buluşan Kulüp pek çok kişi tarafından ilgiyle izlendi ve 2. sezonu da merakla beklendi. Kulüp başrollerini pek çok değerli sanatçı paylaşıyor. Gökçe Bahadır’ın hayat verdiği Mathilda üzerine kurgulanan Kulüp’te Salih Bademci, Fırat Tanış, Barış Arduç ve Asude Kalebek yer alıyor. Adeta şampiyonlar ligi gibi başrol kadrosu olan bu dizi izlerken de aynı tadı veriyor. Dizi 1950’lerin kozmopolit İstanbul’unda bir anne olan Matilda sorunlu geçmişi yüzünden yetiştiremediği asi kızı Raşel(Asude Kelebek) yeniden bağ kurmak için bir gece kulübünde çalışmaya başlamasıyla başlıyor. Ancak Matilda, yetiştirme yurdunda büyüyen kızı Raşel’le kopan bağlarını toparlamaya çalışırken bir yandan da Pera’nın asi delikânlısı Fıstık İsmet’ten(Barış Arduç) de uzak tutmaya çalışıyor. Bu sırada kendi geçmişi ve varolma mücadelesi oldukça çalkantılı geçen Mathilda’nın ve dolayısıyla hayatını dokunduğu kişilerin yaşadıklarını görüyoruz. 2. kısım fragmanından da anladığımız yine en az ilki kadar heyecanlı, coşkusu yüksek ve maalesef ki 6-7 eylül olaylarının dibine kadar yaşatıldığı, hissetildiği anlar izleyeceğiz.

2. Mother/ Android: 7 Ocak tarihinde izleyiciyle buluşacak olan Mother Android filmi de oldukça merakla beklenen yapımlar arasında yer alıyor. Filmin konusu doğacak bebeği için duyduğu endişe, androidlerin insanlara vahşice saldırmasıyla büyük bir korkuya dönüşen kadının hikayesidir. Aslında bir nevi bu film, insanlarla yapay zeka arasındaki savaşı konu almaktadır.

3.After Life: Konuya başlamadan önce After Life’ın hayatımın en iyi dizilerinden biri olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Ben ilk sezonunu vaktinden sonra izleyip büyük merakla 2. sezonu bekleyenlerdenim. Dizi tam bir Ricky Gervais harikası diyebilirim. Konusuna gelecek olursak Tony, hayatının kadını ile evli olup kusursuzbir hayata sahiptir. Hayatının mükemmelliği eşinin kaybı ile son bulan Tony’nin bunu atlatması hiç de kolay olmaz. Eşinden ona kalan anılar ile yaşamını devam ettirirken kendi hayatı için yeni kararlar alır. After Life 3. sezonuyla 14 Ocak’ta izleyiciyle buluşacak.

4. The Office: Dunder Mifflin adlı bir kağıt firmasının Scranton şubesinin ofisinin içinde ve dışında neler olduğunu konu alan bir sitcom olan The Office 15 Ocak’ta bizlerle buluşacak.

5. Ozark: 4. sezonuyla 21 Ocak’ta Netflix’e yüklenecek olan Ozark bir finans danışmanı olan adamın ailesini Chicago’dan Missouri’deki Ozarks’a sürüklemesini konu alır. Burada ise bir uyuşturucu patronunu memnun etmek amacı ile beş yılda beş yüz milyon doları aklaması gerekmektedir. Dizide Charlie Tahan, Julia Garner, Jason Bateman rol alıyor. Ozark’ın kadrosunda Michael Scott, Dwight Schrute, John Krasinski bulunuyor.

6. Babamın Kemanı: Başrollerinde Engin Altan Düzyatan’ın yer aldığı yerli film olan Babamın Kemanı 21 Ocak’ta yayına girecek. Film, başarılı bir keman virtüözü olan Mehmet’in (Engin Altan Düzyatan), daha önce hiç görmediği sekiz yaşındaki yeğeni ile bağ kurmasını anlatıyor.

7. Münih: Savaş Yaklaşıyor: Bir dönem filmi olan Münih: Savaş Yaklaşıyor 1938’de İngiliz devlet memuru ve Alman diplomatın, Avrupa’da savaşı önlemek için plan kurmasını anlatıyor. 21 Ocak’ta Netflix’e yüklenecek olan film Robert Harris’in kitabından uyarlanmıştır. Dizinin kadrosunda George Mackay, Jannis Miewöhner, Jassica Brown Findlay, August Diehl, Sandra Huller, Jeremy Irons yer alıyor.

8.Snowpiercer: 3. sezonuyla 25 ocakta izleyiciyle buluşacak olan dizi dünyanın bir buz küresine dönmesinden 7 yıl sonra, yaşayan son insanların 1.001 vagonlu trendeki hiç bitmeyen yolculuğunu anlatıyor. Başrollerinde Mickey Summer, Daveed Diggs, Jennifer Connelly yer alıyor.

9.In From the Cold: 28 Ocak’ta Netflix’te izleyiciyle buluşacak olan dizinin kadrosunda Margarita Levieva, Ivanna Sakhno, Lydia Fleming bulunuyor. Ayrıca dizi bir kadın, biyolojik mühendislik eseri bir Rus ajanı olduğu döneme geri dönmek ve ailesini riske atmak arasında seçim yapmak zorunda kalmasını anlatıyor.

10.Home Team: 28 Ocak’ta izleyiciyle buluşacak bir diğer film ise Home Team’dır. Bu filmde teknik direktör olan Sean Payton, Bountygate skandalındaki rolü nedeniyle 2012 sezonu için askıya alınır. Cezalı olduğu halde memleketine geri dönen Sean, 12 yaşındaki oğluyla yeniden bağlantı kurmaya çalışır. Bu sırada Sean, oğlunun okulundaki futbol takımına koçluk yapma başlar.

11.Angry Birds Summer: Netflix’e ocak ayında gelecek son yapım ise Angry Birds: Yaz Çılgınlığı’dır.  Splinterwood Kampı’nda diğer Angry Birds kuşlarıyla birlikte macera dolu bir yaz geçiren Red, Chuck, Bomba ve Stella’nın başlarına gelenleri konu almaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap