1. Ana Sayfa
  2. DİZİ-FİLM
  3. Netflix’te en çok izlenen 10 dizi

Netflix’te en çok izlenen 10 dizi

featured

Dijital dizi ve film platformları arasında en çok kullanılan platform olan Netflix her yıl birbirinden güzel, etkileyici ve kaliteli yapımları izleyiciyle buluşturuyor. Bugüne dek Netflix’te yayınlanan pek çok içerik özellikle sosyal medyada milyonlar tarafından konuşuluyor. Bu yapımların şüphesiz beğeneni olduğu kadar beğenmeyeni de oluyor. Genellikle tartışmalara yol açsa da bu o dizi ve filmlerin inanılmaz derecede izlendiği gerçeğini değiştirmiyor. Bu noktada Netflix kullanıcıların sorularına cevap niteliğinde en çok izlenen listesini açıkladı. İşte Netflix’te en çok izlenen 10 dizi…

1. Squid Game (1.Sezon): İlk sezonuyla milyonlarca kişi tarafından izlenerek kolay kolay kırılamayacak bir rekora imza atan Squid Game, tüm dünyada ses getirmeyi başardı. Güney Kore yapımı dizi yayınlandıktan sonra sık sık dünya basınında da yer aldı. Genç yaşlı hemen herkes diziyi çok kısa süre içinde bitirerek yorumlamaya başladı. Sosyal medyada da dizi hakkında olumlu olumsuz pek çok eleştiri yer aldı.

2. Bridgerton (1.Sezon): Bir dönem dizisi olmasına ve romantizmin ağır basmasına rağmen dizi, yayınlanan ilk ve tek sezonuyla uzun bir süre Netflix’in en çok izlenen yapımı olmayı başardı. 625.49 milyon saat izleme ile ikinci sırada yer alan Bridgerton, ikinci sezonuyla 25 Mart’ta izleyici karşısına dönmek için hazırlanıyor.

3. La Casa De Papel (4.Sezon): 2017’de yayınlandığında tüm dünyada ses getirmeyi başaran yapım, yayınlanan dördüncü sezonuyla da en çok izlenen yapım olduğunu 619.01 milyon saat izlemeyle tescillemiş oluyor.

4. Stranger Things (3.Sezon): İlk iki sezonuyla kendinden sık sık söz ettirmeyi başaran dizi, üçüncü sezonunun 582,1 milyon saatlik izlenmesiyle listede 4. sırada.

5. The Witcher (1.Sezon): 2019 yılında ilk sezonuyla izleyiciyle buluşan dizide listede yer almayı başarıyor. Canavar avcısı Rivyalı Geralt’ın  insanların hayvanlardan daha kötü olduğu bir dünyada kaderine doğru yolculuk etmesini konu alıyor.

6. 13 Reasons Why (2.Sezon): Dizinin, ikinci sezonu da merakla beklenen yapımlar arasına girmeyi başarıyor ve 496.12 milyon saatlik izleme ile en çok izlenen 6. yapım oluyor.

7. 13 Reasons Why (1.Sezon): İntiharından hemen önce Hannah tarafından kaydedilen bir kutu dolusu kaset, Hannah’nın intihar edişinin on üç gerekçesini içeriyor. İlk olarak 31 Mart 2017’de yayınlanan bölümüyle izleyici karşısına geçen dizi, 4 sezondur devam ediyor ve 475.57 milyon saat izlenen birinci sezonuyla da listede yer alıyor.

8. MAID: 10 bölümlük mini dizi 2021’in Ekim ayında yayınlandı. Tek sezonuna rağmen dizi 469.09 milyon saatlik izlenmeyle en çok izlenen yapımlar arasına girmeyi başardı. Dizi evladı için hayatta pek çok zorlukla mücadele eden ve her şeye rağmen kendi ayakları üzerinde duran bekar bir annenin mücadelesini anlatıyor.

9. You (3.Sezon): Time dergisinin şimdiye kadar yayınlanmış en iyi bölümün 3. sezona ait olduğunu yazarak Netflix ölçümlerinin de habercisi olmuş. Dizinin üçüncü sezonu 467.83 milyon saatlik izlenme ile listede 9. sırada yer alıyor. Dizi takıntılı genç bir aşığın hikayesini anlatıyor.

10. The Witcher (2.Sezon): 2019’da ilk bölümü yayınlanan dizi, ikinci sezonuyla da dikkatleri çekmeyi başarıyor. Macera ve fantastik unsurların ağır bastığı dizinin ikinci sezonu 462,5 milyon saat ile listedeki yerini alıyor

Yorum Yap

Yorum Yap