1. Ana Sayfa
  2. DİZİ-FİLM
  3. Yılbaşı gecesi mutlaka izlemeniz gereken 5 film

Yılbaşı gecesi mutlaka izlemeniz gereken 5 film

featured

Yılbaşı genellikle herkesin heyecanla beklediği ve müthiş beklenti içine girdiği bir zaman dilimi oluyor. Yıl içinde gerçekleşmeyen, gerçekleşmesini istediklerimizle ilgili tek umudumuz yeni yıl oluyor. Kimisi bu günü kalabalık partiler, yemekler, organizasyonlarla kutlamak isterken kimileri ailesiyle, eşiyle, sevgilisiyle evde baş başa geçirmeyi tercih ediyor. Papalagiler olarak yılbaşı gecesi dışarıda partileyenlere iyi eğlenceler dilerken o günü evde geçireceklere birkaç film önerimiz var. Bu filmleri izlemeden yeni yıla girmeyin :)

Önerilen Yazı
Dünyada uygulanan en ilginç 10 yılbaşı geleneği

YILBAŞI GECESİ İZLENECEK FİLMLER

  1. Çikolata: Yılbaşı denilince ilk akla gelen filmlerden biri olan Çikolata her şeyden uzak, minik bir Fransız kasabasında geçiyor. Genç bir kadın ve kızı kasabaya taşınıyorlar ve kasabanın tüm sıradanlığına şirk koşuyorlar. Bu iki kadın oldukça farklı ve sevimli çikolata dükkanı açıyorlar. Bu tip zevklerin tatminkarlığından habersiz olan kasaba ahalisi, bu küçük dükkanın onlara sunduğu hazlar dünyasıyla bugüne kadar yaşamadığı, yeni bir hayatı keşfeder. Ancak öteki taraftan, kasabanın yaşadığı bu tatmin duygusunun tam karşısında duran kasaba sakinleri de vardır. Gizli bir soğuk savaş başlayacaktır.çikolata-film
  2. Kutup Ekspresi: Küçük bir erkek çocuğunun geçirdiği Noel’ler nedeniyle artık Noel babaya bir inancı kalmamıştı. Minik erkek oldukça tuhaf bir trene atlayarak hiç bilmediği yollara düşer. İnancını sorguladığı için gideceği yere varmak onun için çok da heyecan uyandırıcı değildir. Ancak trenin içi kesinlikle öyledir. İçerisinde bir sürü mucizenin yaşandığı bu tren, Noel Baba’nın ikamet ettiği Kuzey Kutbu’na doğru yol almaktadır.
  3. Tatil: Yılbaşı akşamlarının vazgeçilmez filmlerinden biri olan Tatil’de Londra’da yaşayan bir gazete köşe yazarı olan Iris Simpkins’ın öyküsü anlatılıyor. Simpkins aynı zamanda meslektaşı Jasper Bloom’a karşılıksız bir aşk beslemektedir. Yılbaşı yaklaşırken Jasper’ın nişanlandığını ve başka bir meslektaşları ile evlenmek üzere olduğunu haber aldığında Iris’in tüm dünyası tepetaklak olur. Diğer yanda Los Angeles’da yaşayan Amanda Woods, kendisine ihanet eden sevgilisinden henüz ayrılmıştır ve onu unutmaya çalışmaktadır. Kader bu iki kadının yollarını kesiştirir. Bir internet sitesi aracılığı ile yaşadıkları evi takas etmeye karar verirler. Amaçları hayatlarında tamamen bir farklılık yaratmaktır.
  4. Evde Tek Başına: Bu filmi bilmeyeniniz yoktur. yıllarca oldukça popüler olan film yılbaşı akşamı da vazgeçilmeziniz olacak. Bu filmin baş kahramanı Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulur. Yalnız kaldığını farkettiği anda, evini de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını anlar. Harry ve Marv’ın niyeti, Kevin’in mahallesindeki tüm evleri soymaktır. Kevin’in evinin kolay lokma olmayacağını acı deneyimlerle öğreneceklerdir.
  5. Sen Uyurken: Lucy bekar bir kadındır. Güzel görünümlü Peter ile her sabah metroda göz göze gelmektedir ve ona hayranlığını beslemektedir. Bir gün Peter raylara düşer. Lucy onu kurtarmak için devreye girer. Peter komaya girmiştir ve yanındaki tek kişi Lucy’dir. Peter’ı ziyaret eden ailesi Lucy ile tanışırlar ve Lucy onlara Peter’ın nişanlısı olduğunu söyler. Bir gün Peter’ın kardeşi olan Jack çıkageldiğinde asıl problem baş gösterir. Lucy ve Jack birbirlerine karşı koyulmaz bir biçimde aşık olmuşlardır.
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 9 ay önce

    öneriniz için teşekkürler bu gece kutup expresi izleyeceğim✨✨

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.